google-site-verification=zBrGTmzoP4VxymVSP3AbCmMd7GwDC13aeboEi73Ii4I
قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲

در نهایت مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۰:۳۰ امروز، جمعه شروع شد. بعد از چندین ماه انتظار دوازدهم فروردین ۱۴۰۱ از راه رسید و هم گروه‌های ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مشخص شد.

در مراسم قرعه‌ کشی جام جهانی ۲۰۲۲، جیانی اینفانتینو تاکید کرد که این دوره بهترین و زیباترین دوره جام جهانی خواهد بود. وی گفت از همه مردم قطر و مسئولان برگزاری رقابت‌ها ممنونم. وظیفه فوتبال این است که مردم را کنار هم جمع کند. پیام ما به همه رهبران جهان این است که لطفا دست از جنگ بردارید و به صلح روی بیاورید.

گروه بندی و قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

گروه A

قطر  – اکوادور – سنگال – هلند –

گروه B

انگلیس – ایران – آمریکا – پلی آف اروپا (اسکاتلند، ولز و اوکراین)

گروه C

آرژانتین -عربستان – مکزیک- لهستان

گروه D

فرانسه – پلی آف ۱ – دانمارک – تونس

گروه E

اسپانیا – پلی آف ۲ – آلمان – ژاپن

گروه F

بلژیک – کانادا – مراکش- کرواسی-

گروه G

برزیل – صربستان – سوییس – کامرون

گروه H

پرتقال – غنا – اروگوئه – کره جنوبی

سید بندی جام جهانی ۲۰۲۲

سید یک: قطر، برزیل، بلژیک، فرانسه، آرژانتین، انگلیس، اسپانیا، پرتغال

سید ۲: آلمان، هلند، دانمارک، سوئیس، اروگوئه، کرواسی، مکزیک، آمریکا

سید ۳: سنگال، ایران، ژاپن، صربستان، لهستان، کره جنوبی، مراکش، تونس

سید ۴: کانادا، کامرون، اکوادور، عربستان، غنا، ۳ تیم صعود کننده از پلی‌آف

قرقه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ به چه صورت است؟

قطر که میزبان و یکی از تیم‌های سید اول است، در گروه A قرار دارد. ابتدا هفت تیم سید نخست به ترتیب برگزیده می‌شوند و در گروه‌های B تا G قرار می‌گیرند. در ادامه دو قرعه‌ کشی برای بقیه تیم‌ها انجام می‌شود. در یک گلدان اسم تیم ها قرار دارد و در گلدان دیگر نام گروه‌ها قرار دارد. به این ترتیب ابتدا نام یک تیم از گلدان برداشته می‌شود و در ادامه گروهی که آن تیم قرار است در آن قرار گیرد انتخاب می‌شود.

باید اشاره کنیم غیر از قاره اروپا، بقیه قاره‌ها نمی‌توانند بیشتر از یک نماینده در هر گروه داشته باشند. اروپا نیز حداکثر دو تیم برای هر گروه خواهد داشت. به این ترتیب می توانیم بگوییم که تیم ملی ایران نمی‌توانست با تیم‌های قطر، عربستان، کره جنوبی و ژاپن هم‌گروه شود. به علاوه، تیم‌های دیگر سید سه یعنی تیم‌های سنگال، صربستان، لهستان، مراکش، تونس و برنده پلی آف (پرو-استرالیا/امارات) هم نمی‌توانستند با ایران روبرو شوند. به عبارت دیگر تیم ملی ایران نمیتوانست با ۱۰ تیم از ۳۲ تیم جام جهانی روبرو شود. در واقع از بین ۲۲ تیم باقی مانده حریفان ایران مشخص شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *