google-site-verification=zBrGTmzoP4VxymVSP3AbCmMd7GwDC13aeboEi73Ii4I
قدرت ذهن خوانی با ترفندهای روانشاسی

همه ما لحظاتی را داشته‌ایم که در آن‌ها آرزو کرده‌ایم کاش می‌توانستیم آنچه در سر دیگران می‌گذرد را بدانیم و در واقع فکر آنها را بخوانیم. قدرت ذهن خوانی از جمله توانایی‌هایی است که برای بسیاری از ما جذابیت زیادی دارد. هرچند، ممکن است دردسرهایی را نیز با خود همراه داشته باشد. البته که لازم نیست ابرقهرمان باشیم تا بتوانیم ذهن آدم‌ها را بخوانیم. در واقع در این مطلب به شما ۸ ترفند روانشناسی خواهیم آموخت که کمک‌تان می‌کنند، ذهن‌خوانی کنید! جذاب به نظر می‌رسد، اینطور نیست؟

صرف نظر از قدرتی که کلمات دارند، گاهی می‌توانند با حرکات بدن به گونه‌ای متفاوت تفسیر شوند. با این حال، زبان بدن ما، بیشتر به ضمیر ناخودآگاه ما مرتبط است و بسیاریاز حرکات‌مان به گونه‌ای طبیعی ایجاد می‌شوند.

قدرت ذهن خوانی ترفند‌های روانشناسی موثر

۱. حواس‌تان به چشم‌های مخاطب‌تان باشد

نگاه کردن به سمت راست و به سمت بالا به معنای دروغ گفتن است زیرا تخیل را فعال می‌کند. اما نگاه کردن به چپ و پایین هنگام صحبت نشان می‌دهد که گوینده یا در حال یادآوری حقایق یا جمع آوری افکارش است.

۲. قدرت ذهن خوانی: بیش از حد سرش را تکان می‌دهد

گاهی در مورد چیزی صحبت می‌کنیم که ممکن است طرف مقابل آن را دوست نداشته باشد. در این شرایط ممکن است به طور مکرر و بیش از حد سرش را تکان بدهد. همچنین اگر کسی به توانایی خود در پیروی از دستورالعمل‌ها تردید داشته باشد، بیش از حد سرش را تکان می‌دهد. بنابراین باید دقت کنید و وقتی مخاطب‌تان تکان دادن سرش را افزایش داد، سرعت‌تان را کم کنید. در این شرایط سعی کنید حرف و ایده‌تان را به روش دیگری بیان کنید.

۳. لبخند او ساختگی است!

بسیاری از ما از چین و چروک هایی که کنار چشم‌مان ظاهر می‌شوند شکوه و شکایت می‌کنیم. اما چیزی که ما نمی‌دانیم این است که چین و چروک می‌تواند نشان دهد که آیا لبخند واقعی است یا نه. واقعیت این است که لبخندهای ساختگی مسری نیستند، بنابراین، چشمان‌تان همراه با لب‌های‌تان نمی‌خندند.

۴. قدرت ذهن خواهنی: آرواره‌اش را می‌فشرد

فشردن آرواره نشانه‌ای از استرس است. اگر دیدید کسی این کار را می‌کند، به این معناست که به چیزی استرس‌زا فکر می‌کند. در هر صورت، خواه  متوجه شود و خواه نه، این اتفاق ناخودآگاه می‌افتد.

۵. چطور بفهمیم‌ که احساسات او واقعی است

 

احساسات در صورت آدم‌ها به صورت یکسان نمایان می‌شوند. بنابراین اگر یک طرف صورت آنها فعال‌تر از طرف دیگر باشد، ممکن است احساسات‌شان جعلی باشد.

۶. به شیوه بالا بردن دست دقت کنید

این مورد از قدرت ذهن خوانی را حتما قبلا دیده یا تجربه کرده‌اید. بالا بردن دست به صورت کامل و در یک وضعیت راحت، حالتی از قدرت ایجاد می‌کند. برعکس، بالا بردن دست به صورت نصفه و نیمه نشان دهنده ناامنی و کمرویی است.

۷. قدرت ذهن خوانی: کف دست‌ها را جدی بگیرید

حرکات دست زیادی وجود دارد که هر کدام می‌تواند به این معنا باشد. به عنوان مثال اگر کف دست رو به پایین باشد، به این معناست که چیزی را دستور می‌دهید یا مطالبه می‌کنید.

۸. به فاصله آنها توجه کنید

دقت کنید که یک شخص چقدر به شما نزدیک است تا معلوم شود که آیا شما را مثبت می‌بیند یا خیر. و اینکه وقتی شما نزدیک می‌شوید، فرد عقب می‌رود، می‌تواند نشانه‌ای از عدم وجود ارتباط متقابل باشد. حتی گاهی اوقات می‌توانید با توجه به فاصله بین دو نفر بگویید که چه رابطه‌ای بین آنها وجود دارد.

آیا تا به حال برای‌تان پیش آمده که به این موارد دقت کنید. یا شده که هر یک از این ترفندها را ناخواسته انجام بدهید؟ آیا ترفندهای دیگری نیز وجود دارد که با این لیست مرتبط باشد؟ اگر با ترفند روانشناسی دیگری که کمک تان می‌کند ذهن خوانی کنید، آشنا هستید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *