google-site-verification=zBrGTmzoP4VxymVSP3AbCmMd7GwDC13aeboEi73Ii4I
چه رفتاری مردان را جذب می کند

زن مورد علاقه مردان چه ویژگی‌هایی دارد؟ چه رفتاری مردان را جذب می‌کند؟ احتمالا شما هم در بخشی از زندگی خود با این سوالات مواجه شده‌اید یا حتی ممکن است به ذهن خودتان هم خطور کرده باشد. جامعه شناسان کریستین بی. ویلان در دانشگاه پیتسبورگ و کریستی اف. باکسر در دانشگاه آیووا، به این سوال پاسخ دادند. پاسخ آنها به موضوع زن مورد علاقه آقایان، حاصل نتایج یک نظرسنجی در سال 2۰۰۸ بود. در این نظرسنجی از مردان خواسته بودند ویژگی‌های مورد نظرشان را برای همسر بالقوه‌شان رتبه بندی کنند. آنها سپس این نتایج را با پاسخ‌های زنان و نظرسنجی‌های مشابهی که در طول دهه ۱۹۰۰ انجام شد، مقایسه کردند. البته که در چند سال اخیر برخی چیزها تغییر کرده است. با این حال این اطلاعات قطعا برای‌تان مفید خواهد بود.

۱۰. زن مورد علاقه مردان جاه‌طلب و سخت کوش است

علی رغم کلیشه فراگیر مبنی بر اینکه مردان از زنان جاه طلب دچار هراس می‌شوند، مردان این ویژگی را خیلی هم دوست دارند. در واقع سختی‌کوشی و پرتلاش بودن فراتر از ویژگی‌هایی مانند پختگی، آشپزی خوب و داشتن پیشینه مذهبی مشابه است! در حالی که این مورد در فهرست رتبه دهم را گرفته، اما واضح است که مردان اراده و انرژی یک زن را جذاب می‌دانند. آنها دوست دارند این ویژگی‌ها را در شریک زندگی خود ببینند.

۹. میل به خانه و فرزندان

میل زن به خانه و فرزند به مرور زمان برای مردان جذابیت کمتری پیدا کرده است. در سال ۱۹۳۹، مردان آن را در رتبه ۶ قرار داده بودند. از آنجایی که زنان به طور فزاینده ای به سطوح مشابهی از تحصیلات و موقعیت شغلی دست یافته اند، مردان هم احتمالا این موضوع را درک می‌کنند و این ویژگی مهم‌ترین اولویت‌شان نیست. اما به هر حال هنوز هم یکی از مواردی است که مردان در زنان می‌پسندند.

۸. ظاهر خوب و آراسته

قطعا ظاهر هم در فهرست ویژگی‌های زن مورد علاقه مردان برای خود جایی دارد. ظاهر زنان در طول سال‌ها اهمیت فزاینده ای برای مردان پیدا کرده است. این ویژگی از رتبه ۱۵ در سال ۱۹56، هفت پله صعود کرده است. شاید به این دلیل که ازدواج‌های مدرن بیشتر بر اساس عشق و جذابیت است تا جنبه‌های واقع‌بینانه‌تر (مانند ثروت یا موقعیت)، جذابیت فیزیکی مطلوب‌تر است.

این مطلب را از دست ندهید: کدام دختر جذاب‌تر است؟ انتخاب شما چیزهایی در مورد شخصیت‌تان می‌گوید!

۷. سالم بودن از ویژگی‌های زن مورد علاقه مردان است

مردان به دنبال سلامتی در همسر آینده خود هستند، اما این موضوع امروزه نسبت به گذشته اهمیت کمتری ‌برای آنها دارد. در دهه ۱۹۳۰ و باز هم در دهه ۱۹۷۰، آنها سلامت زن را در رتبه 5 قرار دادند. در واقع مردان باهوش هستند که این ویژگی را نسبتاً در بالای فهرست ازدواج خود قرار می‌دهند. به این ترتیب زن و شوهر به خوبی تا سنین بالا با هم زندگی می‌کنند. در واقع سلامتی تا حدی تضمین یک زندگی مشترک طولانی است.

۶. اجتماعی بودن

هم مردان و هم زنان اجتماعی بودن را در رتبه ششم فهرست ویژگی‌های همسر مورد علاقه‌شان قرار می‌دهند. و این ویژگی برای هر دو جنس، به طور پیوسته از رتبه ۱2 در سال ۱۹۳۹ در حال صعود بوده است. از آنجایی که زوج‌های امروزی تعداد بیشتری دوست و رفیق دارند، منطقی است که این ویژگی جذاب‌تر شده است. به هر حال اجتماعی شدن هم از جمله ویژگی‌های زن مورد علاقه آقایان است.

۵. اخلاق خوش از ویژگی‌های زن مورد علاقه مردان است

اگر این سوال برای‌تان پیش آمده که چه رفتاری مردان را جذب می‌کند، تقریبا به پاسخ‌تان رسیدید! مردان اخلاق خوش همسر بالقوه‌شان را در رتبه ۵ قرار می‌دهند. در واقع از دهه ۱۹۳۰ این ویژگی را در ۵ ویژگی مهم خود قرار داده اند. از سوی دیگر، زنان در سال‌های اخیر کمتر این ویژگی را در اولویت قرار می‌دهند. تا همین اواخر، زنان به طور مداوم آن را در رتبه 4 قرار می‌دادند، اما در حال حاضر خوش اخلاقی برای زنان رتبه ۷ را گرفته است.

۴. تحصیلات و هوش

سال‌های اخیر تحصیلات و هوش یک زن برای مردان جذاب‌تر از همیشه بوده است. این ویژگی چندین دهه است که به طور پیوسته در حال بالا رفتن در فهرست خواسته‌های مردان بوده است. این ویژگی در سال ۱۹۳۹ رتبه ۱۱ را داشت. اکنون که زنان غالبا مدارک دانشگاهی دریافت می‌کنند و نیمی‌از نیروی کار هستند، مردان به دنبال زنانی هستند که هم باهوش و هم تحصیل کرده باشند. یا به عبارت دیگر، این روزها زنان موفق‌تر، جذاب‌تر هم به نظر می‌رسند! حالا به نظر شما زنان باهوش‌ترند یا مردان؟

۳. ثبات عاطفی و بلوغ از ویژگی‌های زن مورد علاقه مردان است

هم زنان و هم مردان به طور مداوم از ثبات عاطفی و بلوغ به عنوان یکی از جذاب ترین ویژگی‌های همسر بالقوه خود یاد می‌کنند. در حالی که مردان اغلب قربانی کلیشه اولویت دادن به جذابیت فیزیکی می‌شوند، وقتی صحبت از یک همسر واقعی می‌شود، زنی را می‌خواهند که ثبات عاطفی داشته باشد. زنان نیز بلوغ را در رتبه ۳ لیست یک همسر خوب قرار می‌دهند.

۲. قابل اعتماد بودن زنان، مردان را جذب می‌کند

در طول قرن بیستم، شخصیت قابل اعتماد یک زن، اولویت اصلی مردان بوده است، که در سال ۱۹۳۹ آن را در رتبه اول قرار دادند. مانند زنان، مردان نیز خواهان شریک زندگی هستند که قابل اعتماد، وفادار و قابل اتکا باشد. آنها همسری می‌خواهند که در کنارشان باشد و با در نظر گرفتن آمار بالای طلاق، تعجبی ندارد که قابلیت اعتماد همچنان جذاب باشد.

۱. جاذبه و عشق متقابل برای مردان اهمیت دارد

مردان بیش از هر چیزی می‌خواهند با زنی ازدواج کنند که دوستش دارند و جذب او می‌شوند. در حالی که ممکن است این ویژگی یک امر مسلم به نظر برسد، اما “ازدواج عاشقانه” یک تحول مدرن است. مردان تنها چند دهه پیش، در اواسط دهه ۱۹۸۰، این ویژگی را در رتبه یک قرار دادند. در اوایل قرن بیستم، قابل اعتماد بودن، بلوغ عاطفی و خلق و خوی خوش بالاتر از عشق بود. حالا هم زنان و هم مردان قبل از هر چیز به خاطر عشق با هم ازدواج می‌کنند. در واقع ازدواج به اتحاد عشق، دوستی، حمایت و جاذبه متقابل تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *