google-site-verification=zBrGTmzoP4VxymVSP3AbCmMd7GwDC13aeboEi73Ii4I
جا ماندن مسافران استانبول

به دنبال انتشار خبر جا ماندن ۱۰ مسافر پرواز استانبول به تهران هواپیمایی معراج، این شرکت دلیل جا ماندن این مسافران را توضیح داد. مطابق با قانون مندرج در Grand operation manual زمان بسته شدن گیت بین ۲۵ تا ۲۰ دقیقه مانده به پرواز است. چنانچه گفته می‌شود در پرواز استانبول به تهران گیت پرواز در ساعت ۱۳:۲۰ (پانزده دقیقه مانده به پرواز ) بسته شد.

بنا بر دستور العمل داخلی زمان حضور مسافر جامانده روی کارت مسافر نوشته می‌شود تا حق مسافر ضایع نشود. در ویدیو معلوم است که مسافر در ساعت ۱۳:۲۹ دقیقه یعنی ۶ دقیقه به زمان پرواز به گیت مراجعه کرده است. و عملا در این ساعت جت وی از هواپیما جدا شده است و دیگر امکان پذیرش مسافر وجود ندارد.

با توجه به ترافیک بالای فرودگاه استانبول زمان بسته شدن گیت باید توسط همه ایرلاین ها به دقت و درستی رعایت شود تا پرواز سر وقت انجام شود. در غیر این صورت امکان پرواز سر وقت وجود نخواهد داشت. متاسفانه مسافران به کارت پرواز خود هیچ توجهی نکرده اند که زمان سوارشدن به هواپیما ۱۲:۳۵ دقیقه یک ساعت قبل از پرواز اعلام شده است. طبیعتا ۲۵۰ مسافر این پرواز که داخل هواپیما بودند، انتظار پرواز به موقع را داشته‌اند.

لازم به ذکر است که در پرواز های خارجی باید مسافران به چند نکته توجه کنند: اول اینکه چندین گیت برای عبور در فرودگاه ها وجود دارد و اینکه گرفتن کارت پرواز به معنای قطعی شدن برای ورود به هواپیما نیست، چراکه چندین گیت پروازی وجود دارد که باید از آنها همه مسافران عبور کنند.

صبح امروز یکی از مسافران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در مورد جا ماندن مسافران اعلام کرده بود که ۱۰ نفر از مسافران پرواز استانبول به تهران هواپیمایی معراج با وجود آنکه کارت پرواز داشتند، جامانده اند و همین امر خود باعث ایجاد مشکل برای مسافران شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *