google-site-verification=zBrGTmzoP4VxymVSP3AbCmMd7GwDC13aeboEi73Ii4I
درمان اختلال نعوظ با طب آیورودا

طب آیورودا یک رویکرد کل نگر نسبت به سلامتی است. این رویکرد هزاران سال پیش در هند به وجود آمد. آیورودا استفاده ترکیبی از داروهای گیاهی، دستورالعمل‌های غذایی و تمرینات خاص را ترویج می‌کند. عت به نعوظ نرسیدن مردان هر چه که باشد، درمان اختلال نعوظ (ED) با طب آیورودا ممکن است. در واقع این روش درمانی می‌تواند به بهبود ED کمک کند.

اختلال نعوظ (ED) باعث می‌شود مردان در حفظ نعوظ در حین رابطه جنسی دچار مشکل شوند. ED به ویژه در مردان بالای 40 سال یک مشکل رایج است. درمان اختلال نعوظ اغلب شامل رسیدگی به نگرانی‌های روانی و فیزیولوژیکی اساسی است که به نظر می‌رسد با عملکرد جنسی ارتباط نداشته باشد.

درمان اختلال نعوظ با طب آیورودا

طب آیورودا از جمله راههای طبیعی درمان اختلال نعوظ است.

۱. جینسنگ هندی یا همان گیلاس زمستانی

گیلاس زمستانی گیاهی است که معمولاً در طب آیورودا استفاده می‌شود. به آن جینسنگ هندی و آشواگاندا نیز می‌گویند. ثابت شده‌است که این گیاه دارویی به بهبود تعداد اسپرم و توانایی باروری مردان کمک می‌کند. جینسنگ هندی این کار را با تنظیم سطوح هورمونی انجام می‌دهد و سلول‌های شما را سالم تر می‌کند.

مطلب مرتبط: علائم عدم تعادل هورمونی؛ با این ۷ نشانه احتمالا هورمون های‌تان متعادل نیستند!

این گیاه همچنین برای بهبود وضوح ذهنی و کمک به کاهش استرس استفاده می‌شود. هر دو عامل می‌توانند بر علائم ED تأثیر بگذارند.

۲. درمان اختلال نعوظ با طب آیورودا: مارچوبه شویدی

مارچوبه شویدی نوعی گیاه دارویی است که در مناطقی از هند، نپال و سریلانکا رشد می‌کند. این گیاه دارویی به شاتاوری یا «شفا دهنده صد بیماری» معروف است. ریشه مارچوبه شویدی در بسیاری از ترکیبات واجیکارانای آیورودا استفاده می‌شود: به منظور بهبود عملکرد جنسی و سلامتی.

برخی از مطالعات اثربخشی این گیاه دارویی را روی سیستم تناسلی مردان و توانایی آن در بهبود گردش خون و آرامش اعصاب نشان داده‌اند. هر دوی این فواید می‌تواند به مردان مبتلا به اختلال نعوظ کمک کند. در طب آیورودا، اعتقاد بر این است که این ماده به عنوان یک ماده تقویت کننده قوای جنسی عمل می‌کند و عشق و وفاداری را در افرادی که از آن استفاده می‌کنند ترویج می‌کند.

عصاره مارچوبه شویدی به صورت تنتور و پودر در دسترس است، اما تحقیقات اندکی در مورد میزان دوز روزانه برای یک فرد انجام نشده است.

۳. سافید موسلی

سافید موسلی نیز در چندین مطالعه آزمایشگاهی، یک اثر تقویت‌کننده جنسی را نشان داده است. برخی از تحقیقات هم نشان می‌دهند که این گیاه دارویی تعداد اسپرم‌ها را افزایش می‌دهد. دوز توصیه شده روزانه موسلی 2 گرم در روز است. می‌توان آن را به صورت کپسول یا پودر خالص خریداری کرد.

۴. درمان اختلال نعوظ با طب آیورودا: دارچین چینی

دارچین چینی نوعی دارچین است که از پوست درختی همیشه سبز در مناطقی از هند استخراج می‌شود. عصاره شاخه این درخت گاهی اوقات دارچین کاسیا یا دارچین چینی نامیده می‌شود. اثرگاذاری این نوع دارچین برای بهبود عملکرد جنسی اثبات شده است.

دارچین کاسیا با دارچینی که معمولاً برای چاشنی غذاهای شیرین استفاده می‌شود متفاوت است. این بدان معناست که پودر دارچین کاسیا به راحتی پیدا نمی‌شود. بنابراین دقت کنید که نوع صحیح دارچین را خریداری می‌کنید.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اطلاعات زیادی در مورد حداکثر دوز روزانه دارچین کاسیا، یا مقداری که فرد باید برای درمان قطغی سستی نعوظ مصرف کند، مشخص نیست.

۵. یوگا

فواید یوگا برای سلامتی هر روز بیشتر و بیشتر مورد تحقیق قرار می‌گیرد. یوگا ترکیبی از کشش، تمرکز و مدیتیشن، بهبود گردش خون و کاهش سطح استرس است.

فواید کاهش سطح استرس به تنهایی ممکن است برای بهبود علائم ED و درمان قطعی سستی نعوظ کافی باشد. با این حال ثابت شده است که یوگا سطح تستوسترون را بهبود می‌دهد.

۶. ماساژ، نوعی درمان اختلال نعوظ با طب آیورودا

ماساژ منظم کل بدن با روغن های گیاهی مخصوص آیورودا به درمان زودتر اختلال نعوظ کمک می‌کند. این کار کل بدن را جوان می‌کند و قدرت بدنی را برای رابطه جنسی بهتر افزایش می‌دهد.

۷. گیاه دارویی درام استیک (گز روغنی)

برای درمان قطعی سستی نعوظ، باید یک مشت گز روغنی را در یک فنجان شیر بجوشانید و هر روز به مدت حداقل دو تا سه ماه از این مخلوط بنوشید. این ترکیب به درمان مشکل نعوظ در مردان کمک می‌کند.

۸. هویج و عسل

از دیگر موارد درمان اختلال نعوظ با طب آیورودا استفاده از ترکیب هویج و عسل است. نصف فنجان هویج خرد شده را با نصف تخم مرغ آب پز و دو قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید. مصرف منظم این مخلوط برای یک ماه سستی نعوظ را درمان می‌کند.

۹. زنجبیل از جمله راههای طبیعی اختلال نعوظ

دو قاشق چایخوری خمیر زنجبیل را با دو قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید و روزی سه بار میل کنید. این درمان خانگی ساده به درمان سستی نعوظ به شیوه‌ای آسان کمک می‌کند.

۱۰. انار

آب انار بهترین درمان طبیعی آیورودا برای اختلال نعوظ است. انار سرشار از آنتی اکسیدان است که به بهبود گردش خون در سراسر بدن و به ویژه در نواحی تناسلی کمک می‌کند. این میوه قدرتمند به حفظ نعوظ برای مدت طولانی کمک می‌کند.

۱۱. گیاه دارویی نخل اره ای برای درمان سستی نعوظ

در این درمان آیورودا برای اختلال نعوظ، از این گیاه دارویی آیورودا استفاده کنید. نخل اره ای برای درمان اختلال نعوظ و همچنین برای بهبود تعداد اسپرم استفاده می‌شود. مصرف منظم این گیاه دارویی به درمان قطعی سستی نعوظ کمک می‌کند.

۱۲. درمان اختلال نعوظ با طب آیوردا: فاصله مناسب

فاصله کافی بین هر رابطه جنسی برای حفظ نعوظ آلت تناسلی بسیار مهم است. وجود حداقل چهار روز فاصله بعد از دو رابطه متوالی بسیار ضروری است.

خطرات طب آیورودا

مطالعات متعددی روی اثربخشی گیاهان دارویی آیورودا، به ویژه در دهه گذشته متمرکز بوده است. اما اطلاعات زیادی در مورد دوزهای مناسب این گیاهان و تداخل احتمالی آنها با سایر داروهای گیاهی و مصنوعی وجود ندارد. خوددرمانی اختلال نعوظ با ترکیبی از این گیاهان ممکن است جذاب باشد، اما بدون مشورت با پزشک نتایج غیرقابل پیش بینی است.

چشم انداز

استفاده از یک رویکرد کل نگر برای ED یا  اختلال نعوظ مزایای آشکاری دارد. در مقایسه با قرص قوی برای درمان اختلال نعوظ یا داروهای مصنوعی مانند ویاگرا عوارض جانبی شدیدی ندارد. همچنین به نظر می‌رسد نگرانی چندانی در مورد استفاده طولانی مدت از این گیاهان وجود ندارد، به این معنی که امتحان کردن ترکیبات مختلف برای درمان ED شما ممکن است یک گزینه باشد.

استفاده از یوگا به عنوان راهی برای بهبود قدرت ذهنی و رهایی از استرس می‌تواند مکمل این گیاهان موثر برای درمان قطعی اختلال نعوظ باشد.

سلب مسئولیت: این مقاله جهت اطلاع رسانی آماده شده‌است. لطفا قبل از استفاده از هرگونه گیاه دارویی حتما با پزشک‌تان مشورت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *